برترین سازنده تجهیزات رستوران ، فست فود و آشپزخانه صنعتی : گرم کننده غذا، فر پیتزا و کباب پز

فر پیتزا صندوقی - فر پیتزا ریلی

فر پیتزا صندوقی نوعی دستگاه، یا بهتر است بگوییم نوعی فر پخت پیتزا است که می توان به وسیله آن پیتزا تنوری، سیب زمینی و هات داگ و غیره را درست کرد.

نکته ای که باید در مورد دستگاه فر پیتزا صندوقی مد نظر قرار داد این است که این دستگاه بر خلاف فر های دیگر، به دلیل کوچک بودن فضای کمتری را اشغال می کند و دلیل اینکه این دستگاه را فر پیتزای صندوقی می نامند نیز همین است.

به طور کل این سری از فر های صندوقی برای فست فود هایی که محدودیت فضا دارند بسیار مناسب هستند.

با توجه به نیازهای بازار، صنف های رستوران، فست فود و سایر آشپزخانه هایی که در آن ها پیتزا و غذاهای تنوری سرو می شود، این گزینه بسیار مناسب است و آن را می توان در اندازه دلخواه از شرکت کاردر استیل تهیه نمود.

فر پیتزا صندوقی
دستگاه فر پیتزا صندوقی

آشنایی با فر پیتزا صندوقی و مزایای آن

فر پیتزا صندوقی یکی از انواع فر برای پخت پیتزا است که امروزه در بسیاری از پیتزا فروشی ها و رستوران های فست فودی برای پخت پیتزا استفاده می شود.

اگر به دنبال لوازم پیتزا فروشی فر پیتزا هستید و قصد خرید فر پیتزا را دارید، همراه ما باشید تا با انواع فر و همچنین مزایا و معایب آن ها آشنا شوید. ما مهم ترین مزایا و مکان های استفاده از فر پیتزا صندوقی را برای شما توضیح خواهیم داد تا با دید بازتری نسبت به انتخاب و خرید فر پیتزا اقدام کنید

فر پیتزا صندوقی شبیه یک صندوق از جنس استیل است و درون آن از سرامیک یا سنگ مخصوص استفاده شده است.

برتری فر پیتزا صندوقی نسبت به سایر فرها این است که آشپز می تواند کنترل بیشتری روی نحوه پخت پیتزا و همچنین جریان هوای داخل دستگاه داشته باشد. برای پختن پیتزا شما پیتزای پخته نشده را آماده کرده و داخل فر پیتزا صندوقی قرار می دهید. سپس دستگاه با دادن حرارت مناسب به خمیر پیتزا و آب کردن پنیر داخل آن باعث پخته شدن پیتزای شما می شود.

معمولاً پیتزاهایی که در فرهای پیتزا صندوقی پخته می شوند طعم بهتری نسبت به پیتزاهای پخته شده در سایر فرها دارند. شما با فر پیتزا صندوقی می توانید انواع مختلف پیتزا را پخته و در اختیار مشتریان خود قرار دهید. تنوع دادن به پیتزاهای خود و پختن پیتزا به صورت های مختلف سبب جذب بیشتر مشتری برای شما می شود.

چرا فر پیتزا؟

امروزه پیتزا یکی از غذاهای فست فودی محبوب در تمامی رستوران های فست فودی است.

فر پیتزا یکی از تجهیزات فست فود است که امروزه تمام پیتزا فروشی ها و رستوران هایی که منوی فست فودی دارند به آن نیاز دارند. با استفاده از فرهای پیتزا به راحتی می توانید پیتزا را در زمان کوتاهی آماده کنید. البته این فرها انواع مختلفی دارند و برای مکان های مختلف می توانید از انواع متفاوت این فرها استفاده کنید. شما از هر نوع فر پیتزا که استفاده کنید باید ابتدا زمان پخت و روش های پخت آن را یاد بگیرید، چون در هر یک از این فرها زمان پخت و روش پخت متفاوت از دیگری است.

چرا فر پیتزا ریلی نخریم؟

در فر پیتزا ریلی با توجه به اینکه پیتزا با ریل به داخل فر هدایت می شود، باعث می شود که شما هیچ کنترلی روی پیتزا نداشته باشید.

این موضوع سبب می شود که شما نتوانید تنوع خاصی در پختن پیتزا به خرج دهید و حتی آشپزهای ماهر نیز هنگام استفاده از این نوع فر و پختن پیتزا با آن تبدیل به یک آشپز ساده و معمولی می شوند. از دیگر معایب این نوع فرها می توانیم به زحمت زیاد برای شستن آن اشاره کنیم.

با توجه به وجود ریل های زیاد در این نوع فر، شستشو و تعمیر و نگهداری آن زحمت زیادی دارد.

موارد استفاده از فر پیتزا صندوقی

 • فر پیتزا صندوقی معمولاً در پیتزا فروشی های سنتی، فست فودهایی که منوی طولانی دارند و مکان هایی از این قبیل استفاده بیشتری دارد.
 • اگر می خواهید یک پیتزا فروشی سنتی را راه اندازی کنید، فر پیتزا صندوقی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.
 • برای فست فودهایی که منوی طولانی دارند و می خواهند انواع مختلف پیتزا را در منوی خود داشته باشند فر پیتزا صندوقی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. دلیل آن هم این است که با این فر آشپز شما دست بازتری برای پخت انواع مختلف پیتزا دارد.
 • البته اگر شما بخواهید تعداد زیادی پیتزا در زمان کوتاهی بپزید فر پیتزا صندوقی برای شما مناسب نخواهد بود چون این فر زمان زیادی برای ریکاوری احتیاج دارد.
 • این فر بیشتر برای فست فودهایی مناسب است که می خواهند پیتزای با کیفیت تری تولید کنند و مشتریان نیز می توانند برای پخت پیتزا کمی صبر کنند.

مزایا و نکات قابل توجه فر پیتزا صندوقی

اگر قصد تهیه و استفاده از فر پیتزا صندوقی را دارید باید نکات زیر را بدانید:

 • برای پخت پیتزا با فر پیتزا صندوقی شما به آشپزهای ماهر نیاز دارید چون استفاده از این فر پیتزا نسبت با سایر فرهای پیتزا سخت تر خواهد بود.
 • زمان مورد نیاز برای پخت پیتزا طولانی تر است ولی در عوض پیتزاهای با کیفیت تری برای شما آماده می کند.
 • زمان زیادی برای ریکاوری نیاز دارد و اگر بخواهید حجم بیشتری از پیتزا را بپزید، زمان ریکاوری نیز افزایش خواهد یافت و برای خنک شدن آن زمان بیشتری باید صبر کنید.
 • تنوع پخت بالایی دارد و با آن می توان انواع مختلف پیتزا را برای مشتریان آماده کرد.

قیمت فر پیتزا پز ریلی و دیگر فرها بستگی به این دارد که چه مدلی از آن را تهیه کنید.

قیمت فر پیتزا پز صندوقی نیز بستگی به اندازه و تعداد سینی های آن دارد.

تعداد سینی های این نوع فر بین ۴ تا ۲۴ عدد است که با افزایش تعداد سینی ها قیمت فر نیز افزایش می یابد.

برای آگاهی از قیمت تجهیزات پخت پیتزا و قیمت فر پخت پیتزا می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برای خرید فر پیتزا پز این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که به طور کلی قیمت فر پیتزا پز صندوقی از قیمت فر پیتزا پز ریلی بالاتر است.

دستگاه فر پیتزا صندوقی برای انواع فست فود، رستوران، آشپزخانه های صنعتی می باشد و بسته به اینکه شما در چه میزان مشتری دارید و توقع تان از دستکاه چقدر است، قیمت ها تغییر می کنند.

طول عمر دستگاه فر پیتزا صندوقی به این صورت است که به طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ سال برای شما کار خواهد کرد. لازم به ذکر است که پس از خرید این دستگاه از شرکت کاردر استیل از گارانتی ۱ ساله و ۱۰ سال خدمات پس از فروش بهره مند خواهید شد.

★ دستگاه فر پیتزا صندوقی ۶ بشقابه برای فست فود هایی که زیاد شلوغ نیستند و تعداد معدودی مشتری دارند مناسب است و شما می توانید با استفاده از این دستگاه ۶ پیتزا را به صورت همزمان بپزید که البته این دستگاه ها فقط مختص پیتزا نیستند و شما می توانید برای تنوری کردن هات داگ یا سیب زمینی هم از این دستگاه استفاده نمایید.

★ دستگاه فر پیتزا صندوقی ۹ بشقابه برای فست فود های متوسط کاربرد دارد. اگر صاحب یک رستوران متوسط هستید با دارا بودن این دستگاه شما قادر خواهید بود که ۹ پیتزا را به صورت همزمان بپزید که البته بایستی خرید را بر اساس میزان مشتریان خود خریداری کنید و این دسته بندی نسبی است.

★ دستگاه فر پیتزا صندوقی ۱۲ بشقابه علاوه بر اینکه فضای کمتری را نسبت به سایر فر های هم اندازه خود اشغال می کند، می تواند به شما کمک کند تا ۱۲ پیتزا را به صورت همزمان بپزید و این دستگاه برای رستوران های بزرگ مناسب است. البته اگر میزان مشتری و تقاضای بالایی دارید می توانید این دستگاه را خریداری کنید زیرا فضای زیادی را نیاز ندارد.

★ و..

★ قسمت جداره بیرونی این دستگاه توسط سه لایه پشم عایق بندی شده است تا جلوی اتلاف و هدر رفتن انرژی گرما گرفته شود.

★ دستگیره‌ های این دستگاه نیز نسوز می باشند.

★ قابل طراحی و تولید در ابعاد استاندارد و سفارشی مطابق درخواست مشتری است.

دستگاه فر پیتزا پز صندوقی

فر پیتزا پز صندوقی دیجیتال فست فود
فر پیتزا پز صندوقی دیجیتال فست فود

فر پیتزا پز صندوقی یکی از تجهیزات بسیار ضروری می باشد که هر فست فودی باید این دستگاه را داشته باشد.

این دستگاه دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشد و در چندین نوع نیز ساخته می شود که مشهور ترین و مناسب ترین انواع این دستگاه ها فر پیتزا پز صندوقی می باشد که نسبت به سایر انواع فر پیتزا مشتری های بیشتری را داراست.

برای صحبت درباره فر پیتزا صندوقی بهتر است ابتدا با تجهیزات فست فودی آشنا شویم، تجهیزات فست فود شامل تمامی دستگاه ها و لوازمی می باشد که در فست فودی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

که یکی از این ابزار و وسایل نیز فر پیتزا می باشد که با سایر فر های معمولی تفاوت هایی دارد و سایز آن نیز نسبت به سایر فر های معمولی که در آشپزخانه های خانه مشاهده می کنید بزرگتر می باشد و به همین دلیل تعداد بسیار زیادی پیتزا را می تواند در یک زمان واحد به مشتری تحویل دهد.

اگر تا کنون به فست فودی ها مراجعه کرده باشید و کمی به اطرافتان دقت کرده باشید می توانید انواع گوناگونی از فست فود را مشاهده کنید.

انواع فر پیتزا پز

فرهای پیتزا پز کاردر استیل تنها محدود به فر پیتزاپز صندوقی می باشد که خدمتتان معرفی می گردد.

یکی از لوازم پیتزا فروشی فر پیتزا می باشد، فر پیتزا صندوقی تنها یکی از انواع فرهای پیتزا می باشد و این فر ها دارای انواع گوناگونی می باشند، فر پیتزا ریلی نیز یکی دیگر از انواع فر های پیتزا می باشد که کاربرد های بسیار زیادی در پیتزا فروشی ها دارد و می توانید این نوع از فرها را در بسیاری از پیتزا فروشی ها مشاهده کنید.

از دیگر انواع فرهای پیتزا فر پیتزا تونلی می باشد که فقط در یک سری فست فودی های خاص می توانید این فر را مشاهده کنید چرا که دارای ویژگی های بسیار خاصی می باشد.

فر پیتزا پز صندوقی

فر پیتزا پز صندوقی یکی از انواع فرهای پیتزا می باشد که در فست فودی ها استفاده می شود و تفاوت هایی را با فرهای خانگی داراست.

فر پیتزا پز صندوقی به دلیل ابعادی که داراست نمی توان در هر فست فودی یافت چرا که فضای اشغال شده توسط فر پیتزا صندوقی زیاد می باشد و برای جا دادن آن باید مکان فست فودی نیز بزرگ باشد.

این فر پیتزا به دلیل ویژگی های مهندسی که در آن به کار رفته است این قابلیت را دارد که به طور کامل این مواد به کار رفته در پیتزا را بپزد و یک پیتزای بسیار خوشمزه را تحویل دهد.

به همین دلیل می توانید مشاهده کنید که فر پیتزا پز صندوقی در بسیاری از فست فودی های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های فر پیتزا پز صندوقی

این دستگاه شکلی همانند یک صندوق را داراست و جنس آن از استیل خالص می باشد.

قسمت های داخلی فر پیتزا پز صندوقی را از آجر و سنگ و یا سرامیک می سازند و به همین دلیل یک حالت سنتی را دارا می باشد و همین امر باعث می شود بسیاری از فست فودی های سنتی و لوکس از فر پیتزا صندوقی برای فست فودی خود استفاده کنند.

شاید تنها عیب این دستگاه را می توان دراین نکته دانست که نمی توان تعداد بسیار زیادی پیتزا را به طور هم زمان در فر پیتزا صندوقی قرار داد و انتظار داشت که همه این پیتزاها به صورت یکسان و با یک کیفیت پخت شوند.

این دستگاه برای این امر ساخته شده است که تعداد کمی پیتزا را با کیفیت بسیار زیاد بپزد نه این که تعداد زیادی پیتزا را وارد آن کنید.

مزیت ها و نکته های استفاده از فر پیتزا صندوقی

فر پیتزا پز صندوقی این مزیت را داراست که بتوانید میزان حرارت آن را تنظیم کنید و به همین سبب می توانید طیف گوناگونی از پیتزا ها را در داخل فر پیتزا صندوقی بپزید.

از دیگر مزیت های این دستگاه این است که می تواند به صورت یکسان به تمامی قسمت های پیتزا حرارت وارد کند و پنیر پیتزا را به صورت کاملا آب شده در بیاورد.

همین امر باعث می شود که یک پیتزای بسیار خوشمزه را میل کنید.

یکی از نکاتی که در هنگام استفاده از این دستگاه باید به یاد داشته باشید این است که بعد از هر بار استفاده از این دستگاه باید مدتی آن را در حالت ریکاوری بگذارید و نمی توان بلافاصله از آن استفاده کرد.

نکته آخر این که آشپز ها و کارکنان فست فودی شما برای استفاده از این دستگاه نیازی نیست که حتما باید دارای تجربه بسیار زیادی باشند.

تفاوت فر پیتزا پز صندوقی با ریلی

اولین تفاوت این نوع فر پیتزا با فر پیتزا ریلی در این می باشد که حرارت و سایر ویژگی های این فر نسبت به فر ریلی قابل تنظیم تر می باشد.

به همین دلیل شما در هنگام پختن انواع پیتزا ها کار راحت تری را در پیش دارید.

جریان هوایی که در داخل فر پیتزا صندوقی جریان دارد بسیار بیش تر از جریان هوایی است که در داخل فر ریلی پیتزا جریان دارد.

همین عامل باعث می شود نحوه پخت در فر صندوقی بسیار بهتر باشد.

به عنوان تفاوت آخر، این دو نوع از فر های پیتزا می توان گفت قیمت فر پیتزا ریلی گران تر از قیمت فر پیتزا صندوقی می باشد.

به همین دلیل اگر می خواهید در ابتدای کارتان هزینه کمتری را داشته باشید می توانید از فر صندوقی استفاده کنید.

خرید فر پیتزا پزی صندوقی

به صورت کلی قیمت تجهیزات پخت پیتزا بسیار گران می باشد.

 • شما در ابتدای خرید این ابزار ممکن است با مشکلات مالی زیادی روبه رو شوید.
 • ولی امروزه پیتزا فروشی ها و به صورت کلی فست فودی ها سود بسیار زیادی را دریافت می کنند و نگرانی زیادی از بابت مشکلات مالی نخواهید داشت.
 • یکی از راه های خرید فر پیتزا صندوقی مراجعه حضوری به شرکت کاردر استیل که یک کارخانه تولید کننده است می باشد.
 • شما می توانید با پرداخت مستقیم قیمت این ابزار آن ها را برای فست فودی خود تهیه کنید و در هزینه خود صرفه جویی بسزایی داشته باشید.
 • روش دیگر تماس با کارشناسان فروش شرکت کاردر استیل است که به صورت تلفنی اقدام به فروش این ابزار می کنند.
 • شما می توانید با انتخاب فر مورد نظر خود آن را سفارش دهید.
 • روش سوم برای کسانی است که نمی خواهند در ابتدا هزینه زیادی برای ابزار بپردازند.
 • این افراد می توانند با مراجعه به سمساری ها فر دست دوم پیتزا صندوقی را خریداری کرده و بعد از مدتی اقدام به نوسازی ابزار خود کنند.
 • شرکت کاردر استیل این روش را توصیه نمی کند و هیچ ضمانتی در قبال محصولات دست دوم وجود ندارد.

فر پیتزا کوچک دارای پنل دیجیتال

فر پخت پیتزا
فر پیتزا کوچک دارای پنل دیجیتال

فر پیتزا کوچک پنل دیجیتال دارای یک طبقه می باشد که ظرفیت ۱۲ بشقاب را دارد و از ۳ صفحه نسوز به ضخامت ۲.۵ سانتیمتر طراحی شده است.

ورق داخلی ان از استنلس استیل ۳۰۴ به ضخامت ۱.۵ میلیمتر و ورق بیرون نیز از جنس استنلس استیل ۳۰۴ به ضخامت یک میلیمتر می باشد.

این فر پیتزا کوچک از ۳ عدد شعله برنر ۶۰ سانتیمتری طراحی شده است و قابلیت تنظیم دما تا ۳۵۰ درجه را دارد.

فر پیتزا کوچک پنل دیجیتال قابلیت تنظیم شعله به صورت دیجیتالی را دارد و دارای برنامه پخت پیتزا می باشد. ورودی گاز این فر ۱.۲ اینچ است.

فر پیتزا کوچک چیست؟

فر پیتزا کوچک دیجیتال اولین نوع از فر پخت پیتزا است که قصد معرفی آن را به شما داریم.

 • قبل از هر چیز باید بدانید که فر فر پیتزا کوچک صندوقی بهترین وسیله برای پخت یک پیتزای حرفه ای می باشد.
 • از فر پیتزا کوچک صندوقی، به عنوان فر سنتی پیتزا یاد میشود فر پیتزا صندوقی در سه نوع فر پخت پیتزا صندوقی، فر پیتزا کوچک با پنل دیجیتال توسط شرکت کاردر استیل تولید میشوند.
 • فر پیتزا کوچک نوع مدرن تنور آجری پیتزا است که به سر آشپز اجازه میدهد تا کنترل بیشتری بر میزان و مدت زمان پخت پیتزا داشته باشد.
 • پس اگر یک آشپز ماهر هستید و یا در رستورانتان یک آشپز ماهر مشغول به کار است، استفاده از این نوع پیتزا پز را به شما توصیه می کنیم.

تاریخچه پخت پیتزا

 • اولین نمونه مدرن پیتزا که با نام پیتزا مارگاریتا شناخته میشد در ایتالیا ساخته شد.
 • پس از ان دستور پخت این غذا به کشور های دیگر منتقل شد و رواج یافت.
 • این غذای مشهور ایتالیایی، که امروزه در سراسر دنیا به مصرف میرسد از مواد ساده ای تشکیل شده است اما چیزی که این غذا را تا به این حد نزد مردم محبوب کرد طرز پخت آن بود که مزه آن را فوق العاده خوب میکرد.
 • در اصیل ترین نوع، پیتزا در تنور آجری و بر روی سرامیک پخته میشود که دمای خاصی را برای پخت ایجاد میکند.
 • اما در دنیای مدرن، دیگر خبری از تنور های آجری و … نیست بلکه روش پخت پیتزا نیز همراه با پیشرفت تکنولوژی تغییر کرد.
 • امروزه پیتزا ها در فر های صنعتی پخته میشوند که ساز و کار نسبتا مشابهی با تنور پیتزا دارند.
 • این نوع فر ها قابلیت پخت چند نوع پیتزا را دارند و میتوانند پیتزا با خمیر های نازک و کلفت را با یک میزان کیفیت بپزند. (منبع)​
 • ما در اینجا چند نوع از فر های پیتزا را که شرکت کاردر استیل تولید میکند را خدمتتان معرفی نمودیم.

فر پخت پیتزا چند نوع دارد؟

هر مدل از فر پیتزا کوچک در فست فود ها و مراکز تهیه غذا های مختلف استفاده میشوند.

دو نوع مرسوم از این فر پیتزا ها را در ادامه آورده ایم: فر پیتزا ریلی و فر پیتزا کوچک صندوقی که تفاوت این دو خدمتتان ارائه شد.

اما فر پخت پیتزای فعلی دارای پنل دیجیتال است و همچنین از امکانات و قدرت بیشتری برخوردار است.

فر پیتزا ریلی

فر پیتزا ریلی با تکنولوژی گردش هوای گرم بالاترین کیفیت پخت را به ارمغان می آورد.

این تکنولوژی در فر هوای گرم را به وسیله یک فن از روی کوره گرفته و به وسیله های کانالهای مربوط به محفظه پخت میرساند.

همین فن هوایی که به علت پخت کاهش پیدا کرده را دوباره به روی کوره بر گردانده و به دمای پخت مطلوب باز گردانده و به چرخه پخت باز میگرداند.

این عملیات باعث میشود که هوای گرم هدر نرود و مصرف انرژی به صورت محسوسی کاهش پیدا کند.

در این دستگاه سیستم به گونه ای طراحی شده که گاز حاصل از سوخت به وسیله یک خروجی از محفظه پخت خارج شود و این امر باعث میشود که طعم واقعی پیتزا حفظ شود.

دستگاه فر پیتزا ریلی با تکنولوژی گردش هوای گرم بالاترین کیفیت پخت را به ارمغان می آورد.

این تکنولوژی در فر هوای گرم را به وسیله یک فن از روی کوره گرفته و به وسیله های کانالهای مربوط به محفظه پخت میرساند.

همین فن هوایی که به علت پخت کاهش پیدا کرده را دوباره به روی کوره بر گردانده و به دمای پخت مطلوب باز گردانده و به چرخه پخت باز میگرداند.

این عملیات باعث میشود که هوای گرم هدر نرود و مصرف انرژی به صورت محسوسی کاهش پیدا کند.

در این دستگاه سیستم به گونه ای طراحی شده که گاز حاصل از سوخت به وسیله یک خروجی از محفظه پخت خارج شود و این امر باعث میشود که طعم واقعی پیتزا حفظ شود.

فر پیتزا ریلی
فر پیتزا ریلی

فر پیتزا ریلی

این نوع فر پیتزا توسط شرکت کاردر استیل در حال حاضر تولید نمی شود.

اما بهتر است تا کمی آشنایی با این نوع فر پیتزا داشته باشید.

فر پیتزا ریلی نوع ساده تری از دستگاه های پخت پیتزا است که از یک ریل تشکیل شده است که پیتزا بر روی ان قرار گرفته و به درون دستگاه میرود.

پیتزا در دستگاه پخته شده و از سوی دیگر دستگاه پیتزای آماده بیرون می آید.

همانطور که متوجه شده اید، این فر پیتزا نیاز به یک آشپز ماهر ندارد، بلکه دستگاه به صورت اتوماتیک تمامی کار ها را انجام میدهد.

در نظر داشته باشید که با این محصول شما کنترل کمتری در مراحل پخت پیتزا نسبت به پیتزا پز صندوقی دارید.

فر پیتزای مکانیکی

فر پیتزا ریلی مکانیکی دارای یک طبقه به ظرفیت ۱۲ عدد بشقاب میباشد که از ۳ صفحه نسوز یک تکه به ضخامت ۲.۵ سانتیمتر طراحی شده است.

ورزق داخل آن گالوانیزه به ضخامت یک میلیمتر و ورق بیرونی از جنس استیل به ضخامت یک میلیمتر می باشد.

فر پیتزا ریلی مجهز به ۳ عدد شعله برنر ۶۰ سانتیمتری است و دارای شیر ترموکوبل دار و شمعک می باشد.

از دیگر ویژگی های این محصول مجهز بودن آن به لامپ حرارتی و قابلیت کنترل و نمایش دما تا ۳۵۰ درجه می باشد. ورودی گاز به فر پیتزا ۱.۲ اینج می باشد.

فر پیتزا ریلی دیجیتال

فر پیتزا ریلی دارای یک طبقه به ظرفیت ۱۲ بشقاب می باشد.

مجهز به ۳ صفحه نسوز به ضخامت ۲.۵ سانتیمتر، یک ورق استنلس استیل ۳۰۴ به ضخامت ۱.۵ میلیمتر در بیرون و یک ورق یک میلیمتری در داخل دستگاه تعبیه شده است.

این فر پیتزا دارای ۳ عدد شعله برنر ۶۰ سانتیمتری و ورودی گاز ۱.۲ اینچی میباشد که باعث میشود دما تا ۳۵۰ درجه قابل تنظیم باشد.

از ویژگی های دیگر این دستگاه می توان به مجهز بودن آن به پنل کنترلی دیجیتالی، تایمر پخت، برنامه پخت و قابلیت تنظیم شعله اشاره کرد.

فر پیتزا ریلی چه ویژگی هایی دارد؟

★ بر اساس گردش هوای گرم در این دستگاه ها، گرما به وسیله یک فن از روی کوره گرفته و وارد کانال های هوا پرتاب می کند، با سرعت روی پیتزا می خورد و تا مغز آن نفوذ میکند.

★ همان فن گرمای مابین پیتزا و کانالها را دوباره به کوره وارد و به پروسه پخت بر میگرداند و به همین دلیل پرت گرما وجود ندارد.

★ به دلیل وجود فن ها، مصرف انرژی به صورت محسوسی کاهش می یابد.

★ پخت یکدست پیتزا

★ این دستگاه به صورت کامل از استیل زنگ نزن ساخته شده است.

★ جلوی دستگاه درب شیشه ای وجود دارد که وسط ریل را قابل دسترس میکند

★ این دستگاه قابلیت پخت انواع ساندویچ و… را بدون تغییرات در تنظیمات دستگاه را داراست.

★ دمای فر و سرعت ریل کاملا قابل تنظیم است.

★ قابل استفاده در فست فود، آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها و حتی کارخانه ها

★ دستگاه فر ریلی پیتزا مدل Oc91 = سایز: ۱۶۰×۱۴۰×۱۲۰ با قابلیت پخت تعداد ۱۵۰ پیتزا در هر ساعت

★ دستگاه فر ریلی پیتزا مدل Zc90 = سایز: ۲۰۰×۱۵۰×۱۲۰ با قابلیت پخت تعداد ۱۸۰ پیتزا در هر ساعت

★ همچنین این دستگاه قابل طراحی و تولید در ابعاد استاندارد و سفارشی متناسب با نیاز مشتری است.

به منظور اثبات و تضمین کیفیت تولید، تمامی محصولات خریداری شده از کاردر استیل، بویژه دستگاه فر ریلی پیتزا از ۱۰ سال خدمات پس از فروش برخوردار هستند و به مدت یک سال پس از خرید، محصولات ما شامل گارانتی هستند.

مقایسه فر پیتزا ریلی و صندوقی

شهرت و محبوبیت پیتزا در منوی فست فود ها غیر قابل انکار است و اگر قصد دارید شما هم پیتزا های خوشمزه درست کنید و در فست فود خود به فروش برسانید، بایستی پیش از آن تصمیم های زیادی را بگیرید که یکی از این تصمیمات مربوط به نوع فر پیتزایی است که بایستی خریداری نمایید.

ما در حال حاضر دو نوع فر پیتزا داریم که یکی از آن ها فر پیتزا ریلی و دیگری فر پیتزای صندوقی است.

فر پیتزای صندوقی اسالسا بیشتر در رستوران های ایتالیایی یافت می شود (که البته در صنف رستوران ایتالیایی تنوع زیادی در تجهیزات پخت پیتزا دیده می شود)، در مقابل دستگاه فر پیتزا ریلی بیشتر در فست فود ها و مراکزی که غذای سریع ارائه می دهند (مانند بوفه) یافت می شود.

در حالی که هریک دارای مزیت های بخصوص خود هستند بایستی کاربرد و ویژگی های هریک را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهیم تا هوشمندانه تر انتخاب نماییم.

کاربرد فر پیتزا ریلی

موارد استفاده از این دستگاه: فست فود، پیتزا فروشی، دلیوری (delivery) و صنف های مشابه می باشد.

شیوه کار این دستگاه به این صورت است که پیتزا را روی زیل ها قرار می دهند و آن را به درون هدایت می کنند تا پخته شود.

پس از اینکه پیتزا پخته شد، با حرکت دادن ریل ها به بیرون هدایت می شوند.

پخت پیتزا با این نوع دستگاه به نظارت کمتری نیاز دارد و احتمال سوختن در آن بسیار پاییین است.

از دیگر مزایای این دستگاه این است که می تواند در زمان بسیار کوتاهی پیتزا را بپزد.

اگر فست فود شما منوی محدودی دارد و به طور پیوسته پیتزا پخت می کنید، این دستگاه بهترین گزینه برای شماست.

دستگاه فر پیتزا ریلی فرآیند پخت یتزا را اسان تر می کند و نیازی نیست برای پخت آن کارهای خاصی انجام دهید.

اگر آشپزها یا پرسنل شما محدود هستند و مشتریان شما زیاد، این دستگاه برای شماست و اگر آشپزها ماهر نباشند، چون این دستگاه پخت را به صورت خودکار انجام می دهد هیچ نگرانی وجود ندارد و نیازی به تنظیم نیست.

علاوه بر این مزایا معایبی هم دارد؛ مثلا از آنجایی که پیتزا توسط ریل ها به درون دستگاه هدایت می شود هیچ کنترلی روی آن وجود ندارد.

شما با این دستگاه نمی توانید در پخت پیتزا تنوع به خرج بدهید و باعث می شود حتی اگر آشپز ماهر باشید، با این دستگاه هیچ فرقی با یک آشپز معمولی و بی تجربه نداشته باشید زیرا دست شما نیست.

به دلیل ریل های موجود در دستگاه، شست و شوی آن زمان­بر و تعمیر و نگهداری این دستگاه کمی مشکل است.

مزایا و ملاحظات فر پیتزا ریلی

 • برای فست فود ها و سایر مراکز که حجم پخت بالایی دارند مناسب است
 • به آشپز ماهر نیازی نیست.
 • کنترل کمتر بر روی پیتزا، منو شما را محدودتر می کند.

فر پیتزا صندوقی

موارد استفاده از این دستگاه: پیتزا فروشی های بزرگ و معروف، پیتزا فروشی های سنتی، فروشگاه ها و فست فود های با منوی طولانی و متنوع از این دستگاه استفاده می کنند.

اگر قصد راه اندازی یک پیتزا فروشی سنتی را دارید دستگاه فر پیتزای صندوقی بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه مانند یک صندوق است که از استیل ساخته شده است و درون آن سنگ یا آجر و سرامیک است.

پس از اینکه پیتزای پخته نشده را در آن قرار می دهید، حرارت به پیتزا وارد می شود.

این دستگاه پوسته خمیر پیتزا را به صورت مساوی حرارت می دهد و پنیرهای پیتزا را آب می کند و برای رستوران ها یا ساندویچی هایی که قصد دارند پیتزای لذیذ درست کنند مناسب است.

این دستگاه نسبت به پیتزا پز ریلی قابل تنظیم تر است و به آشپز قابلیت کنترل بیشتری بر روی پیتزا ها و همچنین جریان هوا در دستگاه می دهد.

با این دستگاه آشپز می تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی پیتزا را از دستگاه خود خارج نماید و این می تواند باعث شود پیتزاهای مختلفی را بپزید.

اگر تنواع پیتزای منوی شما بالاست این دستگاه گزینه خوبیست.

تعمیر این دستگاه بسیار ارزان قیمت است و همچنین شست و شوی آن راحت است.

از آنجایی که دارای ریل نیست، از ظاهر زیباتر و جذاب تری برخوردار است.

معایبی که این دستگاه دارد این است که شما نمی توانید حجم زیادی از پیتزا را در زمان کوتاه بپزید.

همچنین زمان ریکاوری آن طولانی تر است و باید بر خلاف فر پیتزا ریلی به آن استراحت بدهید.

استفاده از این دستگاه نیز تا حدودی پیچیده است و برای کار کردن با این دستگاه به یک آشپز ماهر نیاز است.

مزایا و ملاحظات فر پیتزا صندوقی

 • قابلیت تنظیم بالایی دارد و تنوع پخت در این دستگاه بالا است.
 • خمیر پیتزا را به طور کلی می پزد و باعث می شود پیتزا خوشمزه تر شود.
 • زمان ریکاوری این دستگاه طولانی است و وقتی شما حجم زیادی از پیتزا را می خواهید بپزید، زمان ریکاوری و خنک شدن آن افزایش می یابد.
 • پخت پیتزا با این دستگاه به پرسنل و آشپزهای با تجربه نیاز دارد.

کدام فر پیتزا بهتر است؟

اساسا نوع دستگاه پیتزا پزی که انتخاب می کنید به رستوران یا فست فود و منویی که دارید بستگی دارد.

اگر قرار است در طول روز حجم بالایی از پیتزا را به مشتری های خود تحویل دهید، فر پیتزا ریلی برای شما مناسب است و با زحمت کمتر می توانید پیتزای بیشتری بپزید.

اما اگر قصد دارید سنتی کار کنید و پیتزا های خوشمزه تر با تنوع بالاتری بپزید، دستگاه پیتزا پز صندوقی به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید و همچنین می توانید علاوه بر آن ساندویچ و ژامبون هم بپزید.

به طور کلی نمی توان گفت کدام یک از دیگری بهتر است و هریک مزایای خود را دارند.

شما باید بسته به نیاز خود تصمیم گیری نمایید و ببینید کدام یک به سود رستوران شما خواهد بود.

منبع:

https://www.katom.com/cat/pizza-oven/conveyor-pizza-oven-vs-deck-pizza-oven.html

امتیاز خواننده ما
[جمع: 1 میانگین: 3]
بستن فهرست
×