مشاوره رایگان تلفنی : 02156827213
برترین سازنده تجهیزات رستوران ، فست فود و آشپزخانه صنعتی : گرم کننده غذا، فر پیتزا و کباب پز
مشاوره رایگان تلفنی
02156827213
09906484508
خانم خوشمرام

راه اندازی رستوران به چه تجهیزات یا لوازمی نیاز دارد؟

راه اندازی رستوران مستلزم برخی از تجهیزات است که در این پست به آن پرداخته خواهد شد.

حداقل تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی رستوران

تجهیزاتی که در راه اندازی رستوران مورد استفاده قرار می گیرند با رستوران دیگر متفاوت است. اگر یک صاحب رستوران به دنبال ارائه یک منوی کامل از نوشیدنی های گرم و سرد باشد، تجهیزات دقیق تری لازم دارد که غالبا یخچال هستند. حتی در جایی که یک مدیر رستوران قصد دارد مثل هایدا فقط اقلام سرد آماده مانند سالاد و ساندویچ را ارائه دهد، تجهیزات لازم برای عملکرد صحیح و ایمنی این نوع مواد غذایی ضروری است.

تجهیزات مورد نیاز جهت راه اندازی رستوران

استیشن های شستشوی دست و دست در رستوران یک مورد جدی به شمار می آیند؛ هر دو به طور معمول توسط بخش های بهداشت محلی مورد نیاز هستند. بسیاری از ماشین های ظرفشویی صنعتی به طور خودکار مایع ظرفشویی یا مواد شیمیایی را در اختیار شما می گذارند و آب را در دمای مشخصی نگه می دارند. یک استیشن شستشوی دست معمولا برای جلوگیری از بروز بیماری و باکتری های خوراکی مضر است.

یخچال و فریزر صنعتی برای رستوران

هر رستورانی باید دارای یخچال باشد. بسیاری از اقلام غذا باید در حداقل دما نگهداری شوند (همانطور که مطابق با قوانین ایمنی مواد غذایی امری ضروریست) یخچال و فریزر و دستگاه های یخ ساز صنعتی ضروری هستند، مخصوصا برای رستوران هایی با نوشابه و انواع نوشیدنی سروکار دارند.

میزکار صنعتی

جنس میزها باید از جنس فولاد ضد زنگ باشد و تمامی تجهیزات موجود در آشپزخانه بایستی استاندارد باشند، به عنوان مثال مواد غذایی آماده، به ویژه گوشت و مرغ، نباید تحت هیچ شرایطی روی میزکار غیر بهداشتی و کثیف قرار گیرند. میزکار فولادی ضد زنگ می تواند به صورت جداگانه یا به تجهیزات دیگر متصل شوند که این به پیکربندی آشپزخانه بستگی دارد (به عنوان مثال: یخچال فریزر با رویه میزکار)

فریزر و گرمکن غذا برای راه اندازی رستوران

پس از راه اندازی رستوران، فریزر برای ذخیره سازی مواد غذایی ضروری می باشد؛ زیرا غذا همیشه نمی تواند بلافاصله مورد استفاده قرار گیرد. فریزرهای رستوران در شکل ها و اندازه های مختلفی تولید و عرضه می شوند: فریزرهای دارای میزکار، فریزرهای ایستاده و فریزرهای چرخدار و… معمولا در آشپزخانه های رستوران یافت می شوند. اجاق های گرمکن غذا (هیتر یا گرمخانه غذا) تجهیزات استاندارد و ضروری در آشپزخانه های رستوران هستند، زیرا گرم نگه داشتن غذا پس از پخت و پز با دیگ باعث سوختن آن می شود و این دستگاه برای گرم نگه داشتن غذا قابل اعتماد تر است. دستگاه های گرمکن غذا در اندازه های مختلفی تولید می شوند و با هر سطح رستورانی سازگاری دارند.

منبع:

http://smallbusiness.chron.com/minimum-equipment-requirements-restaurant-set-up-14440.html